ŞAH-ESERİM EDEBİYAT YARIŞMASI

GELENEKSEL ŞAH-ESERİM YARIŞMASI

-DOSYA BAŞVURULARI BAŞLADI!

-SON BAŞVURU TARİHİ 24 KASIM...

Yayınevimiz tarafından Türkiye'de ve dünyada ilk kez geçen yıl  birincisi düzenlenen bu yarışma, Ateş Yayınlarının edebiyat dünyasına kazandırdığı eşşiz bir hizmettir. Yazar ve yazar adaylarını destekleyen eserlerini ortaya çıkarmalarını ve Türk edebiyatına yeni eserler, yeni kalemler kazandırmayı amaçlayan bu yarışma ödüllüdür.

Yarışmaya katılmak için sayfa sayısı ve tür sınırlaması yoktur. 

Adayların kitap dosyalarını kısa özetiyle Şah eserim başlığı altında,  iletişim bilgileri ile birlikte

(editor.ates@gmail.com) adresine göndermeleri yeterlidir.

PARA ÖDÜLÜ: 1. 2. 3. olmak üzere üç katagoride değerlendirilecektir.

1. (3000 TL)

2. (2000 TL)

3. (1000 TL)

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

1. Yazar tarafında gelen dosyalar Ateş editörler tarafından kısa ön incelemeye alınır. Bu inceleme süresi 5 ila 10 gün ile sınırlıdır. yazarlara olumlu ya da olumsuz mutlaka dönüş sağlanır.

2. Editor onayından geçen dosyanın sahibi ile şaheserim yayın sözleşmesi yapılır ve dosyanın editörlük dizgi kapak tasarım ve kültür bakanlığı onay çalışmaları başlatılmış olur.

Not : Eser 1000 bin adet basılır bu baskı maliyeti yayınevi tarafından karşılanır eserin editörlük dizgi kapak tasarım vb işlemleri yazara aittir. yazar dilerse bu çalışmaları tam ve eksizsiz olarak yayınevine iletebilir ve ya yayınevinin hazırlamasını isteyebilir. 

BASIM SONRASI: 

Eserin baskı işlemleri sonuçlandığında, başta tüm internet ve kitap satış noktalarında satışa açılır. Yazara örnek 5 ila 10 adet ücretsiz kitap gönderimi sağlanır. Eser 300 adet kitap satışına ulaştığında yazara %20 telif hakkı ödemesi başlamış olur.

Kısacası bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Editör onayından geçen her dosya yukarıdaki şartlarda basılır ve satışa açılır. Ayrıca jüri tarafından dereceye giren eserler para ödülü ile ödüllendirilir.

JÜRİ DEĞERLENDİRMESİ:

Basılıp kitap haline gelen dosyalar 7 jüri üyesine gönderilir her eser için puanlama istenir en yüksek puanı alan dosyalar dereceye girerek para ödülünü hak kazanmış olur.

Jüri başkanı: Güncel sanat dergisi Genel yayın yönetmeni Arslan Bayır

GEÇTİĞİMİZ YIL KAZANANLARI

1. KAÇ KAÇ ZAMANI İSİMLİ ESERİYLE DİLEK VAİSOĞLU İSKENDER

2. KERPİÇ EV İSİMLİ ESERİYLE  İSMAİL DEMİRTAŞ

3. YÜREĞİMDEN ÖTE İSİMLİ ESERİYLE ELİF ÖZLEM DURAK

YARIŞMAMIZ BU YIL KAZANANLARINI BEKLEMEKTEDİR.

Bu site çerezler kullanmaktadır. Ayrıntılar için gizlilik sözleşme sayfasına bakabilirsiniz.